אלבומים דיגיטליים

אתמול קפצתי לבקר חברה. בזמן שהייתי אצלה, גם אחותה קפצה לבקר. קצת אחרי שהגיעה התחיל ביניהן דיון על דיסק עם תמונות מאירוע שהיה לפני 8 שנים.. איפה הדיסק? האם תקין? מה עושים עכשיו עם התמונות? כזה מין דיון..

לפני הכל, מסר חשוב לי אליכם.. תגבו את התמונות שלכם! דיסקים לא מחזיקים לאורך שנים, יש להם פג תוקף. תכניסו אותם למחשב, תוודאו שהם עדיין תקינים, תעתיקו את התמונות למחשב ותגבו אותן לפחות בעוד מקום אחד אמין.

חזרה לסיפור שלי, כי בשלב הזה, ברור שהצעתי לעזור ולבדוק אם הדיסק עוד תקין. מפה לשם הן החליטו שאני אעצב ואדפיס להן אלבומים מאותו אירוע, כי הגיע הזמן, בכל זאת, עברו 8 שנים.

לשמחתי הדיסק היה תקין ולא נדרשה התערבות כירורגית מצידי 😉

תוך כדי שיחה, הן פתחו את הנושא הכואב הזה שחוזר אצל כ”כ הרבה משפחות. כמות התמונות שיש להן מאז שנולדו הילדים עצומה, הן טובעות בתוך כל הבלאגן הזה, לא מסוגלות להכיל את הכמות ובטח שלא לסנן אותן לקראת עיצוב של אלבומים דיגטליים.

שיתפתי אותן שגם זה משהו שאני עושה, שאלפי תמונות זה היום-יום שלי, שסינון תמונות והסידור שלהן לתוך עיצוב אלבום שהוא נכס לחיים זה שירות שיושב בקצות האצבעות שלי, ממש ככה, על המקדלת והעכבר 🙂 

התהליך הוא כזה שאחרי שאני מייצרת עבורכן עיצוב ראשון לאלבומים אנחנו יחד מדייקות אותו, זה הזמן לשלב גם טקסטים אישיים לתוכו. אחרי שאנחנו מרוצות, אני מעבירה את האלבומים לבית הדפוס ומשם הם מגיעים ישירות אליכן, עד הבית, עם שליח. 

אבל! אמרתי להן בדרמטיות.. זה לא שירות זול!

תהליך הסינון, זה שגדול עליכן, לוקח זמן, הרבה זמן וגם מקצועיות, אובייקטיביות, יצירתיות, סבלנות והרבה מאוד ניסיון.

נכון, לי זה יקח פחות זמן ממה שיקח לכן לסנן את התמונות לאלבום, ועדיין.. מדובר פה בימים של עבודה, לא שעות, ימים.

סיכמתי את הנושא הכי טוב שיכלתי והצעתי להן שלוש אפשרויות:

1. לעזוב את זה ולהשאיר את התמונות על המחשב עד שהנושא הזה יעלה שוב, כי הוא יעלה שוב.

2. לסנן את התמונות ולעצב את האלבומים בעצמן, להתייאש באמצע ואז להתקשר אלי.

3. להעביר אלי את התמונות ובתוך חודש (מקסימום חודשיים, תלוי גם בכן) להנות ולהשוויץ באלבומים שהענקתן למשפחה שלכן, אלבומים שיהיו עוגן ונכס לחיים לעוד המון-המון שנים.

דרך אגב, את התמונות שהעברתן אלי, תוכלו לקבל חזרה מסודרות בתיקיות, כדי שבעתיד תוכלו לחזור גם אליהן.

אז כמה עולה כל הדבר הזה? לחצו פה למעבר למחירון אלבומים דיגיטליים