בוק בת מצווה – חוויה מעצימה

בוק בת מצווה מגיע בכל מיני צורות, בכל מיני גישות. מאלכותיות יותר או פחות.

אני מאמינה ביצירת חוויה מעצימה לילדה, לאפשר לה תהליך של השתחררות מולי ומול המצלמה כדי שאוכל להציג לה בסוף תמונות מגוונות שלה. שנוכל לראות ברצף התמונות את התהליך שעברה ובו מנעד הרגשות מציג אותה בשלמותה, על הצד היפה ביותר.

יש ילדות שמראות חשש בהתחלה, שלוקח להן זמן להבין, להשתחרר, להרגיש בנוח ולהביא את עצמן. אחרות, מגיעות יודעות בדיוק מה הן רוצות. גם אלו וגם אלו יעברו איתי תהליך ובו הן יציגו גם ילדותיות, גם נערות וגם נשיות. אתפוס אותן בתמונות צוחקות ומשתעשעות, שקטות בתוך רגע של מחשבות פנימיות ואפילו עצבניות – כי בכל זאת, אמא שלהן איתנו 🙂

המתביישות יסיימו את הצילומים מסתכלות ישירות לתוך העדשה מתוך שקט ועוצמה פנימית.

הקשוחות יסיימו את הצילומים משוחררות, רגועות, סומכות עלי ומתייעצות איתי.

התהליך שהילדה/נערה/אישה שלפני עוברת בצילומים חשוב לי לא פחות מהתוצאות וכך אני יוצרת מזכרת אליה תוכלו לחזור שוב ושוב כדי להתחזק מהבפנוכו החוצה.

למען הסר ספק, אני לא פסיכולגית, אין לי הכשרה טיפולית. אני בסכ"ה אישה/נערה/ילדה בעצמי עם סבלנות, הומור, אכפתיות והיכולת לתת מקום לכל מה ומי שאני פוגשת. בגלל זה, זה עובד כל פעם מחדש.

כשאני חושבת על שנות ההתבגרות שלי, בלי החוויה החוץ/פנים גופית הזו של בוק בת מצווה מעצים, אני מצטערת על כל השנים שביזבתי על להבין מי אני, איך אני נראית ומה אני שווה ובגלל שבשבילי כבר מאוחר מידי אני מחפשת להעניק את המתנה הזו לכל אישה שאני פוגשת, בכל גיל, בכל מצב..

חפרתי אז ביי.