צילום אירועים עסקיים, כנסים והרצאות

"תצלמי את הכנס אבל אל תצלמי אף אחד מהמשתתפים" הייתה ההנחיה שקיבלתי בכנס הראשון שלי כצלמת מקצועית. פשוט היה צורך להגן על פרטיות ההיסטוריה הרפואית של המשתתפים.
נשמתי עמוק וחשבתי לעצמי "אוקיי, מזל שהתכנים בכנס מעניינים והמרצים מתחלפים בתדירות יחסית גבוהה. לפחות אצלם אותם".
אחרי אותו הכנס, אחרי שהשתמשתי בכל טיפת יצירתיות שיש לי, אחרי שיצרתי כמה מאות תמונות מהחצי-יום כנס הזה.. הבנתי!
הבנתי שיש הרבה יותר מדרך אחת לצלם כנס, שאני יכולה לספר סיפור שלם, להעביר חוויה מלאה ובעיקר- גיליתי שצילום כנסים מקצועיים לעובדים או ללקוחות הוא כלי שיווקי חזק גם כשההנחיות כל-כך מגבילות.
מאז צברתי הרבה ניסיון בצילום אירועים עסקיים והנה כמה תובנות שאספתי בדרך:
כמו כל החלטה, קטנה כגדולה במהלך הפקת הכנס, בחירת צוות הצילום תעשה הבדל גדול לאופן שבו יזכרו את היום הזה ולכן אני ממליצה מאוד לקבל מחברת ההפקה המלצות על צלמים שנכונים לסוג האירוע ולוודא שהמפיק עורך מולם שיחת תאום ציפיות מספיק זמן מראש.
לפני אירוע כזה חשוב להתעדכן ולתאם ציפיות באופן מאוד ברור:
לעדכן את צוות הצילום בנושא הכנס, להעביר בפירוט את צרכי הצילום שלכם (סטילס, ווידאו, מגנטים ועוד), מה תרצו לצלם במהלך האירוע/ על מה לשים דגש במיוחד? עדויות/ אווירה/ התרחשויות מיוחדות שעומדות להתרחש בהפתעה ועוד.
הדברים האלו אולי לא נראים לכם בראש סדר העדיפויות כרגע, אבל הם אלו שיאפשרו לכם להעביר את האירוע בלב שקט.
אל תשכחו להעביר לצוות הצילום את לוח הזמנים וכמובן לאתר את האורחים החשובים כבר במהלך קבלת הפנים.
בהיבט המקצועי חשוב לוודא שכל אחד שמעורב באירוע (ההפקה, נציגים מהחברה המארחת והיח"צ ועוד) יקבל את התמונות "החשובות" כדי לקדם את הדברים מצידו וכמובן שהקבצים יעברו לידיים הנכונות בזמן הנכון- ככה שהאירוע ייזכר ולא יתמסמס לו. היו ברורים בצרכים שלכם- צוות הצילום לא ינחש שהיח"צ זקוק לתמונות ראשונות כבר באותו יום, כדי לקדם את האירוע בתקשורת…
ועוד מילה קטנה ממני:
צוות צילום נעים ותיעוד מפרגן ישאירו את הכנס שלכם במודעות של האורחים, יגבירו את החשיפה אליו ולאלו שיבואו אחריו הרבה אחרי שהיום הגדול יסתיים.
בדומה לשקט שנותן לכם המפיק בכך שהוא דואג לכל הפרטים הקטנים בשבילכם כך אני מאמינה שתפקידו של צוות הצילום לעבוד בשיתוף פעולה עם חברת ההפקה ויחסי הציבור שלכם, להבין לפני שמבקשים ממנו, להיות במקום הנכון בזמן הנכון, לא להפריע או להסתיר לאורחים, וליצור את אותו השקט למפיק שעסוק בעוד 10,000 דברים אחרים.
כבעלת ניסיון רב בצילום כנסים ואירועים עסקיים, אשמח ללוות אתכם באירוע וגם לתת עוד דגשים חשובים, אבל בשביל שזה יקרה אצטרך קצת יותר פרטים (:
כשתצרו איתי קשר אדאג לבנות לכם חבילה מותאמת אישית לצרכים ולתקציב האירוע.

השארת תגובה